Kontakt

Kulturní zařízení města Ždírec n.D.
Brodská 120
582 63 Ždírec nad Doubravou

telefon: 569 694 620, 770 157 228

Slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře

Novinku zveřejnil(a) dne 10.6.2015 Zdeňka Lédlová.

Pondělní dopoledne 8. června v městské knihovně patřilo malým čtenářům z I. A a I. B. Celá knihovna ožila pohádkovými postavičkami ochotnického divadla DIK z Chotěboře. Víla Lesanka, loupežník Brumajzl a panáček Palouček dětem zahráli představení a postupně prvňáčky vyzkoušeli ze čtení. Poté, když děti přečetly krátký text a ukázaly,  jak jsou šikovné, přišel na pomoc ostatním pohádkovým bytostem čert a všichni společně odešli do prostor knihovny hledat skřítka Knihovníčka, kterého poté poprosili, aby jim obřím razítkem potvrdil čtenářské osvědčení. Paní Knihovnice Dana Josková každému z dětí předala medaili malého čtenáře, kterou pro děti připravily jejich paní třídní učitelky. Děti byly tímto slavnostně pasovány na čtenáře a naše knihovna se již nyní těší, že se alespoň s některými z nich bude i nadále setkávat.  Na slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře se přišel podívat i pan ředitel ZŠ a MŠ ve Ždírci nad Doubravou Mgr. Ota Benc, zástupkyně ředitele školy Mgr. Martina Hojná a podívat se přišli i někteří rodiče.

Chtěli bychom tímto poděkovat všem, kteří se na slavnostním pasování prvňáčků podíleli, a doufáme, že si děti tento příjemný a slavnostní okamžik budou dlouho pamatovat.

Divadlo DIK:

Víla Lesanka (Jana Formánková), loupežník Brumajzl (Standa Michek), panáček Palouček (Václav Chalupa), čert Krutiroh (Štefan Růžička), skřítek Knihovníček (Zdenek Matějka).

 První třídy a jejich paní učitelky:

I.A - Mgr. Pavlína Málková

I.B - Mgr. Soňa Sodomková

 

 
 
 

 

 

Online katalog Tritius
Turistický portál Vysočiny
Koruna Vysočiny
Multiquest Národním geoparkem Železné hory
Naše noviny

Náhodná fotografie