Kontakt

Kulturní zařízení města Ždírec n.D.
Brodská 120
582 63 Ždírec nad Doubravou

telefon: 569 694 620, 770 157 228

XIII. ročník Ždíreckého okruhu se vydařil

Novinku zveřejnil(a) dne 8.6.2021 Zdeňka Lédlová.

V sobotu 5. 6. 2021 se na hasičském cvičišti u řeky Doubravy konal již XIII. ročník turistické akce „Ždírecký okruh“ pro pěší i cykloturisty. TIC ve Ždírci nad Doubravou  pro turisty opět připravilo tři pěší a tři cyklotrasy. Na trasy v okolí Ždírce  se vydalo  více jak 200 turistů (89 pěších turistů, 119 cyklistů). Prozatím to byla v historii akce největší účast, možná právě proto, že v loňském roce jsme museli akci zrušit, a lidé po době covidové izolace  tuto akci přivítali s nadšením.

Počasí nám přálo, a  turisté si v cíli mohli odpočinout a zakoupit občerstvení a upomínkové předměty.  Informační centrum pro turisty připravilo také propagační materiály, které si návštěvníci mohli odnést. Všem, kteří  dorazili do cíle, byl předán „Pamětní list“.  Doufáme, že turisté byli spokojeni, a snad se společně sejdeme opět v příštím roce.

Členům SDH Ždírec nad Doubravou děkujeme za pomoc při zajištění akce a občerstvení, technickým službám města děkujeme  za přípravu venkovního zázemí pro turisty.

Zdena Lédlová, Ing. Nela Stehnová

 

Online katalog Tritius
QUEST NG ŽELEZNÉ HORY
VYHLÍDKA NA STARÉM VODOJEMU
Turistický portál Vysočiny
Naučná stezka Ranské polesí
Koruna Vysočiny
Multiquest Národním geoparkem Železné hory
Naše noviny

Náhodná fotografie