Kontakt

Kulturní zařízení města Ždírec n.D.
Brodská 120
582 63 Ždírec nad Doubravou

telefon: 569 694 620, 770 157 228

Příběhy žďárského zámku nyní nevypráví průvodci, ale stromy a stavitel Santini

Novinku zveřejnil(a) dne 29.4.2021 Zdeňka Lédlová.

Příběhy žďárského zámku nyní nevypráví průvodci, ale stromy a stavitel Santini

V době, kdy je otevření kulturních institucí v nedohlednu, zpřístupňují na zámku ve Žďáru nad Sázavou nové venkovní rodinné zážitky. Výlet si můžete v průběhu května zpříjemnit s mobilní aplikací, ale také „offline“ jen s pomocí herního plánku.  

 Vyprávění stromů

Po úspěšné velikonoční hře pro děti přichází lektorské oddělení žďárského zámku s novou zábavnou procházkou v zámeckém areálu. Tentokrát budou průvodci samoobslužné rodinné hry mohutné zámecké stromy. Přijďte si poslechnout vyprávění dlouhověkých stromů, poznat jejich příběhy, listy i kůru. Vaším úkolem bude zachytit voskovkou strukturu kůry, vyluštit název stromu a také soutěžní tajenku o vstupenky na Letní prohlídky pro děti. Hra opět začíná v zámecké kavárně, kde si za dobrovolný příspěvek vyzvednete stromové leporelo, herní plánek a voskovku. Zahrát si můžete až do 23. května během otevírací doby výdejního okénka zámecké kavárny (aktuální informace najdete na www.zamekzdar.cz).

Santiniho hvězda

Nová mobilní hra Santiniho hvězda je na světě. Stačí si do mobilního telefonu stáhnout aplikaci Skryté příběhy a vydat se na terasu žďárského zámku, kde hra začíná. Spolu se stavitelem Janem Blažejem Santinim vyrazíte po stopách jeho stavební činnosti v zámeckém areálu a jeho blízkém okolí. Charismatický stavitel s hlasem herce Viktora Dvořáka, kterého znáte třeba z filmu Havel, potřebuje vaši pomoc a inspiraci. Společně postavíte barokní konírny, morový hřbitov, hospodářský dvůr, ale také jeho nejdokonalejší dílo – poutní kostel na Zelené hoře. Čeká vás čtyřkilometrová procházka s osmi zastaveními, kterou zvládnete projít i s kočárkem nebo dětským odrážedlem. Více informací o hře najdete na www.skrytepribehy.cz .

V termínu 29. a 30. května je naplánováno tradiční otevření soukromých zahrad rodiny Kinských s názvem Kouzelné zahrady a tématem "Pojďme se nadechnout". Upřesníme.

Více informací najdete na www.zamekzdar.cz a na zámeckém Facebooku a Instagramu.

Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Ing. Martina Sedláková

marketingová manažerka

E-mail: sedlakova@zamekzdar.cz

Tel: 724 087 063

 

Online katalog Tritius
QUEST NG ŽELEZNÉ HORY
VYHLÍDKA NA STARÉM VODOJEMU
Turistický portál Vysočiny
Naučná stezka Ranské polesí
Koruna Vysočiny
Multiquest Národním geoparkem Železné hory
Naše noviny

Náhodná fotografie