Kontakt

Kulturní zařízení města Ždírec n.D.
Brodská 120
582 63 Ždírec nad Doubravou

telefon: 569 694 620, 770 157 228

Slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře

Novinku zveřejnil(a) dne 10.6.2015 Zdeňka Lédlová.

Pondělní dopoledne 8. června v městské knihovně patřilo malým čtenářům z I. A a I. B. Celá knihovna ožila pohádkovými postavičkami ochotnického divadla DIK z Chotěboře. Víla Lesanka, loupežník Brumajzl a panáček Palouček dětem zahráli představení a postupně prvňáčky vyzkoušeli ze čtení. Poté, když děti přečetly krátký text a ukázaly,  jak jsou šikovné, přišel na pomoc ostatním pohádkovým bytostem čert a všichni společně odešli do prostor knihovny hledat skřítka Knihovníčka, kterého poté poprosili, aby jim obřím razítkem potvrdil čtenářské osvědčení. Paní Knihovnice Dana Josková každému z dětí předala medaili malého čtenáře, kterou pro děti připravily jejich paní třídní učitelky. Děti byly tímto slavnostně pasovány na čtenáře a naše knihovna se již nyní těší, že se alespoň s některými z nich bude i nadále setkávat.  Na slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře se přišel podívat i pan ředitel ZŠ a MŠ ve Ždírci nad Doubravou Mgr. Ota Benc, zástupkyně ředitele školy Mgr. Martina Hojná a podívat se přišli i někteří rodiče.

Chtěli bychom tímto poděkovat všem, kteří se na slavnostním pasování prvňáčků podíleli, a doufáme, že si děti tento příjemný a slavnostní okamžik budou dlouho pamatovat.

Divadlo DIK:

Víla Lesanka (Jana Formánková), loupežník Brumajzl (Standa Michek), panáček Palouček (Václav Chalupa), čert Krutiroh (Štefan Růžička), skřítek Knihovníček (Zdenek Matějka).

 První třídy a jejich paní učitelky:

I.A - Mgr. Pavlína Málková

I.B - Mgr. Soňa Sodomková

 

 
 
 

 

 

Online katalog Tritius
QUEST NG ŽELEZNÉ HORY
VYHLÍDKA NA STARÉM VODOJEMU
Turistický portál Vysočiny
Naučná stezka Ranské polesí
Koruna Vysočiny
Multiquest Národním geoparkem Železné hory
Naše noviny

Náhodná fotografie