Kontakt

Kulturní zařízení města Ždírec n.D.
Brodská 120
582 63 Ždírec nad Doubravou

telefon: 569 694 620, 770 157 228

Březen - měsíc čtenářů

Novinku zveřejnil(a) dne 5.3.2012 Zdeňka Lédlová.

Naše městská knihovna se také letos připojuje k celorepublikové akci Březen – měsíc čtenářů, motto tohoto ročníku zní Sladký život s knihovnou! Po celý měsíc je pro všechny čtenáře a návštěvníky knihovny připravena celá řada různorodých akcí, každý si tak bude moci vybrat tu svou a okusit, že život s knihovnou opravdu může být sladký.


Myslíme i na nově příchozí a zapomnětlivé čtenáře, od 12. do 16 března budou mít noví čtenáři registraci zdarma a pro ty zapomnětlivé bude v tyto dny vyhlášena amnestie, tomu, kdo v určený den vrátí všechny vypůjčené dokumenty v pořádku, tak bude odpuštěn poplatek za upomínku.

Od 19. do 30. března 2012 proběhne v čítárně městské knihovny “ Burza vyřazených knih."

 

Akce probíhající celý měsíc

2. března byla v patře nad knihovnou v galerii Doubravka zahájena prodejní výstava  kožených plastik, olejomaleb, kožených kabelek a tašek autorky Blanky Mudrové z obce Rynárec. Výstava s názvem „KOŽENÉ SVÍTÁNÍ"  potěší oko každého, kdo se přijde podívat. Výstava potrvá  do 20. dubna 2012.

7. března  od  18. 00 hodin se uskuteční cestopisná přednáška Srdce Afriky . Cestovatel Tomáš Kubeš bude vyprávět o své odvážné výpravě do Střední Afriky za posledními Pygmeji. Akce se uskuteční v Městském kině ve Ždírci nad Doubravou. Vstupné 50 Kč. (Expedice do tajemného Srdce Střední Afriky, hledání posledních Pygmejů, kteří ještě žijí podle tradic předků. Prvosjezd řeky Sanghy na raftu, panenské pralesy, tajemní obyvatelé i oblasti, které jsou dosud bílými místy na mapách. Navštívíme Kamerun, Středoafrickou republiku i Kongo, tedy země, kam se běžně nejezdí a jen obyčejný přejezd hranice znamená velké dobrodružství).

9. března se do knihovny přijdou podívat žáci třetích tříd ZŠ a jejich paní učitelky. Při této příležitosti žáci navštíví i výstavu v místní galerii. Pro děti je připraveno malé překvapení.

14. března se do knihovny přijdou podívat žáci pátých tříd ZŠ a jejich paní učitelky. Při této příležitosti žáci navštíví i výstavu v místní galerii. Pro děti je připraveno malé překvapení.

23. března  přijede občany pobavit Petr Kubec s kabaretem Točte se pardálové“. Hudební pořad plný známých staropražských kabaretních písní bude trvat 60 minut. Vstupné v předprodeji (městská knihovna a IC) 100 Kč, v den akce 120 Kč.

 

Všechny tyto akce pro vás připravily pracovnice městské knihovny.

 

Online katalog Tritius
QUEST NG ŽELEZNÉ HORY
VYHLÍDKA NA STARÉM VODOJEMU
Turistický portál Vysočiny
Naučná stezka Ranské polesí
Koruna Vysočiny
Multiquest Národním geoparkem Železné hory
Naše noviny

Náhodná fotografie