Kontakt

Kulturní zařízení města Ždírec n.D.
Brodská 120
582 63 Ždírec nad Doubravou

telefon: 569 694 620, 770 157 228

festival Lughnasad 2020 bude!

28.7.-1.8.2020

Keltové se nevzdávají - festival Lughnasad 2020 bude!

I přes obtíže spojené s epidemií koronaviru se nasavrčtí Keltové rozhodli, že nenechají padnout tradiční festival keltské kultury Lughnasad. Na přelomu července a srpna, konkrétně ve dnech 28. 7. - 1. 8. 2020, se tak uskuteční již 14. ročník oblíbené akce.

„Rozhodování nebylo jednoduché, s festivalem jsou spojeny velké náklady a pro nás jako pro neziskovku to je samozřejmě velké riziko,“ říká Anna Frantalová z pořadatelského týmu festivalu. „Zatím ale máme velmi kladné ohlasy zejména od kapel a dalších účinkujících, někteří se dokonce ve prospěch festivalu vzdají svého honoráře a přijedou tak zcela zdarma,“ dodává.

Díky vstřícnému přístupu účinkujících a nasazení dobrovolníků tak spolek Boii již nyní chystá nabitý pětidenní program, který zaujme především rodiny s dětmi. Návštěvníci se mohou těšit na velmi oblíbené ukázky keltských řemesel, hry a soutěže, tradiční trhy i na koncerty tematických kapel. Oproti původnímu plánu nicméně dojde k organizačním změnám, zejména ke zrušení koncertů zahraničních kapel. Z tohoto důvodu zavádějí pořadatelé i nižší vstupné s tím, že návštěvníci budou kromě toho moci přispět také přímo na místě a podpořit tak konání festivalu za ztížených podmínek.

V rámci festivalu budou řezbáři s motorovou pilou řezat dva Kelty v nadživotní velikosti.     V pátek a v sobotu bude program obohacen o speed carving, kdy výtěžek s vyřezaných soch půjde na dobročinné účely. Tato akce se uskuteční před branami skanzenu a bude bezplatná.

Kromě této velké akce Lughnasad 2020 můžete navštívit náš Keltský skanzen v Nasavrkách v červenci každý den kromě pondělí od 9 do 18 hodin.

Více o nás na www.zemekeltu.cz

Online katalog Tritius
Turistický portál Vysočiny
Koruna Vysočiny
Multiquest Národním geoparkem Železné hory
Naše noviny

Náhodná fotografie