Kontakt

Kulturní zařízení města Ždírec n.D.
Brodská 120
582 63 Ždírec nad Doubravou

telefon: 569 694 620, 770 157 228

festival Lughnasad 2020 bude!

28.7.-1.8.2020

Keltové se nevzdávají - festival Lughnasad 2020 bude!

I přes obtíže spojené s epidemií koronaviru se nasavrčtí Keltové rozhodli, že nenechají padnout tradiční festival keltské kultury Lughnasad. Na přelomu července a srpna, konkrétně ve dnech 28. 7. - 1. 8. 2020, se tak uskuteční již 14. ročník oblíbené akce.

„Rozhodování nebylo jednoduché, s festivalem jsou spojeny velké náklady a pro nás jako pro neziskovku to je samozřejmě velké riziko,“ říká Anna Frantalová z pořadatelského týmu festivalu. „Zatím ale máme velmi kladné ohlasy zejména od kapel a dalších účinkujících, někteří se dokonce ve prospěch festivalu vzdají svého honoráře a přijedou tak zcela zdarma,“ dodává.

Díky vstřícnému přístupu účinkujících a nasazení dobrovolníků tak spolek Boii již nyní chystá nabitý pětidenní program, který zaujme především rodiny s dětmi. Návštěvníci se mohou těšit na velmi oblíbené ukázky keltských řemesel, hry a soutěže, tradiční trhy i na koncerty tematických kapel. Oproti původnímu plánu nicméně dojde k organizačním změnám, zejména ke zrušení koncertů zahraničních kapel. Z tohoto důvodu zavádějí pořadatelé i nižší vstupné s tím, že návštěvníci budou kromě toho moci přispět také přímo na místě a podpořit tak konání festivalu za ztížených podmínek.

V rámci festivalu budou řezbáři s motorovou pilou řezat dva Kelty v nadživotní velikosti.     V pátek a v sobotu bude program obohacen o speed carving, kdy výtěžek s vyřezaných soch půjde na dobročinné účely. Tato akce se uskuteční před branami skanzenu a bude bezplatná.

Kromě této velké akce Lughnasad 2020 můžete navštívit náš Keltský skanzen v Nasavrkách v červenci každý den kromě pondělí od 9 do 18 hodin.

Více o nás na www.zemekeltu.cz

Online katalog Tritius
QUEST NG ŽELEZNÉ HORY
VYHLÍDKA NA STARÉM VODOJEMU
Turistický portál Vysočiny
Naučná stezka Ranské polesí
Koruna Vysočiny
Multiquest Národním geoparkem Železné hory
Naše noviny

Náhodná fotografie

Zleva: Lýdie Novotná, Támar Junová, Kateřina Lánová
Zleva: Lýdie Novotná, Támar Junová, Kateřina Lánová