Kontakt

Kulturní zařízení města Ždírec n.D.
Brodská 120
582 63 Ždírec nad Doubravou

telefon: 569 694 620, 770 157 228

Houpačka 2018 - jazzový festival

26.5.2018

Houpačka 2018

Areál farní zahrady v Přibyslavi přivítá v sobotu 26. května již sedmý ročník jazzového festivalu Houpačka. Začátek akce je tradičně stanoven na 14 hodin a 43 minut a návštěvníci se budou mít opravdu na co těšit.

Pro prvního vystupujícího nepůjdeme daleko – Jazz Pilgrim z Pelhřimova se do Přibyslavi vydají hrát už nejméně počtvrté. Tito protřelí jazzoví poutníci přivezou nadmíru pozitivní show – jazzové, latinsko-americké, občas i popové písně.

 Houpačka žije nejen hudbou, ale i dětmi. Především pro ně letos chystáme tradiční japonský pohádkový příběh Momotaró. Loutkovou inscenaci s živou hudbou předvedou herci ze studia Damúza. Dětský program bude doplňovat výtvarná dílna vydavatelství Bylo Nebylo.

 Points Septet je kapela složená z nejoriginálnějších českých jazzových hudebníků. Lídrem kapely je saxofonista a skladatel Luboš Soukup, který již několik let žije v Dánsku a spolupracuje se špičkovými zahraničními umělci.

Vrcholem večera pak bude vystoupení francouzské kapely s úderným názvem OZMA.
Co se skrývá pod lakonickým názvem? Výbušná směs groovů, hutného jazzu a rockové energie, včetně notné dávky humoru a emocí, vypjatých, řízných melodií, snových ploch i zvukových erupcí – prostě francouzský „
jazz explosif“!

Na konec večera máme připravené vystoupení temperamentního kolumbijského VJ Maura Rumby s latinsko-americkými rytmy, který všem tanečníkům přivodí minimálně horečku sobotní noci. Samozřejmostí jsou stánky s dobrým jídlem, pitím a lokálními výrobky, tvořivé dílny a jiné atrakce pro děti a hlavně pohodová atmosféra letního lelkování. V době festivalu bude také otevřena gotická věž, z které je krásný výhled do celého okolí i na areál festivalu.

 Více informací naleznete na webu www.houpej.se a na profilu www.facebook.com/houpacka

Online katalog Tritius
QUEST NG ŽELEZNÉ HORY
VYHLÍDKA NA STARÉM VODOJEMU
Turistický portál Vysočiny
Naučná stezka Ranské polesí
Koruna Vysočiny
Multiquest Národním geoparkem Železné hory
Naše noviny

Náhodná fotografie

Řeka Doubrava únor 2012, foto J. Hamsa
Řeka Doubrava únor 2012, foto J. Hamsa