Kontakt

Kulturní zařízení města Ždírec n.D.
Brodská 120
582 63 Ždírec nad Doubravou

telefon: 569 694 620, 770 157 228

Houpačka 2018 - jazzový festival

26.5.2018

Houpačka 2018

Areál farní zahrady v Přibyslavi přivítá v sobotu 26. května již sedmý ročník jazzového festivalu Houpačka. Začátek akce je tradičně stanoven na 14 hodin a 43 minut a návštěvníci se budou mít opravdu na co těšit.

Pro prvního vystupujícího nepůjdeme daleko – Jazz Pilgrim z Pelhřimova se do Přibyslavi vydají hrát už nejméně počtvrté. Tito protřelí jazzoví poutníci přivezou nadmíru pozitivní show – jazzové, latinsko-americké, občas i popové písně.

 Houpačka žije nejen hudbou, ale i dětmi. Především pro ně letos chystáme tradiční japonský pohádkový příběh Momotaró. Loutkovou inscenaci s živou hudbou předvedou herci ze studia Damúza. Dětský program bude doplňovat výtvarná dílna vydavatelství Bylo Nebylo.

 Points Septet je kapela složená z nejoriginálnějších českých jazzových hudebníků. Lídrem kapely je saxofonista a skladatel Luboš Soukup, který již několik let žije v Dánsku a spolupracuje se špičkovými zahraničními umělci.

Vrcholem večera pak bude vystoupení francouzské kapely s úderným názvem OZMA.
Co se skrývá pod lakonickým názvem? Výbušná směs groovů, hutného jazzu a rockové energie, včetně notné dávky humoru a emocí, vypjatých, řízných melodií, snových ploch i zvukových erupcí – prostě francouzský „
jazz explosif“!

Na konec večera máme připravené vystoupení temperamentního kolumbijského VJ Maura Rumby s latinsko-americkými rytmy, který všem tanečníkům přivodí minimálně horečku sobotní noci. Samozřejmostí jsou stánky s dobrým jídlem, pitím a lokálními výrobky, tvořivé dílny a jiné atrakce pro děti a hlavně pohodová atmosféra letního lelkování. V době festivalu bude také otevřena gotická věž, z které je krásný výhled do celého okolí i na areál festivalu.

 Více informací naleznete na webu www.houpej.se a na profilu www.facebook.com/houpacka

Online katalog Tritius
Turistický portál Vysočiny
Koruna Vysočiny
Multiquest Národním geoparkem Železné hory
Naše noviny

Náhodná fotografie