Kontakt

Kulturní zařízení města Ždírec n.D.
Brodská 120
582 63 Ždírec nad Doubravou

telefon: 569 694 620, 770 157 228

Výstava - Z ilustrační tvorby Jana Zrzavého

6.9.-24.10.2014

6. září 2014 – 24. října 2014 

Výstava „Z ilustrační tvorby Jana Zrzavého“

U příležitosti otevření výstavy bude v sobotu 20.9.2014 od 16.00 hodin v prostorách galerie Doubravka odehráno vystoupení Kouzelník, který uměl namalovat duši (scénická koláž o Janu Zrzavém). 

Jedná se o 70 minutové představení, které je tvořeno živými hereckými vstupy, hudbou, projekcí obrazů a krátkých filmů. Hlavní roli velmi věrohodně ztvárňuje chotěbořský ochotnický herec Stanislav Michek. Představení je vhodné pro dospělé i pro mládež.

 

Z ilustrační tvorby Jana Zrzavého

výstava knižních ilustrací Jana Zrzavého

              Tuto výstavu provozovala Společnost Jana Zrzavého původně s Knihovnou Národního muzea; její vernisáž byla v Muzeu knihy na zámku ve Žďáru nad Sázavou v roce 2007. Od té doby je výstava stále žádána, setkává se s ohlasem u návštěvníků a má za sebou už 10 repríz, ponejvíce v knihovnách (např. Moravská zemská knihovna Brno, Knihovna Jiřího Mahena Brno, Praha-Suchdol, Frenštát pod Radhoštěm, Jihlava, Nový Jičín, Studénka, UHK Hradec Králové atd.).

            Výstava s podtitulem "Poselství slova vtělené do obrazu" je koncipována tak, aby vycházela vstříc běžným čtenářům krásné literatury. Vystavené exponáty akcentují duchovní styl Zrzavého ilustrační tvorby. Kromě všeobecně známého Máchova Máje, Erbenovy Kytice, Shakespearových Sonetů a Zeyerova Domu U tonoucí hvězdy jsou zastoupeny také tituly další, jako je např.: Měsíčná noc od M. Ruutteho, Samotín od L. Fikara, Dělníci moře od V. Huga,  Islandský rybář od P. Lotiho, Zpěvy o Praze od J. Seiferta, Krysař od V. Dyka a mnohé a mnohé další. Výstavní exponáty tvoří kopie knižních ilustrací Jana Zrzavého. 

 

 

 

Online katalog Tritius
QUEST NG ŽELEZNÉ HORY
VYHLÍDKA NA STARÉM VODOJEMU
Turistický portál Vysočiny
Naučná stezka Ranské polesí
Koruna Vysočiny
Multiquest Národním geoparkem Železné hory
Naše noviny

Náhodná fotografie