Kontakt

Kulturní zařízení města Ždírec n.D.
Brodská 120
582 63 Ždírec nad Doubravou

telefon: 569 694 620, 770 157 228

CLIMATOUR 2014 - Ždírec nad Doubravou

18.-19.6.2014

Ve středu 18. června zavítá již 3. ročník ekologické cykloštafety Klimatour 2014 do Ždírce nad Doubravou. Hlavní program, kde se setkají účastníci cykloštafety se spolky, podnikately a občany Ždírce n.D., začíná v 15.00 hod. na hasičském cvičišti (Firearéna).

Klimatour je mezinárodní cyklistická štafeta s dlouholetou tradicí v Německu i Rakousku. Poprvé překročila hranice Kraje Vysočina v červnu 2012. Hlavní myšlenkou akce je podpora ekologického způsobu přepravy, vzájemného potkávání mezi obcemi a představení kulturního a společenského života. Peloton cyklistů, skládající se z organizátorů akce, partnerů z Dolního Rakouska, místních školáků a obyvatel, postupně projede a propojí obce a města na Vysočině. Starostové si mezi sebou budou předávat symbolickou štafetu - dárek představující sousedský pozdrav. V jednotlivých zastávkách probíhá kulturní program, který připravuje obec ve spolupráci s organizátory akce. Hry, soutěže a kulturní vystoupení představí hlavní ekologické myšlenky Klimatour.

Letošní rok vyjedou 18. června cyklisté z Herálce a na své třídenní cestě projedou obcemi na trase do Ždírce nad Doubravou a dále do Světlé nad Sázavou, kde 20. června štafeta končí.

Kulturní program Klimatour 2014 začíná ve Ždírci n. D. v 15.00 hod. na hasičském cvičišti (Firearéna). V té době přijede z Krucemburku cykloštafeta Klimatour 2014. Po předání štafety, bude následovat okružní prohlídka městem. V odpoledním kulturním programu vystoupí nejmladší hasiči SDH Ždírec n. D., členové ASPV Ždirec n. D. a nejmladší fotbalisté Tatranu Ždírec n. D. Celé kulturní odpoledne bude hudbou doprovázet Jára Bílek country band. Občerstvení je zajištěno členy SDH Ždírec n. D. a zaměstnanci města.

Přijďte všichni se podívat na kulturní odpoledne, jste srdečně zváni!!

Ve čtrvrtek 19. června akce Klimatour 2014 pokračuje od 8.00 hod. kulturním programem na školním hřišti pro ZŠ a MŠ Ždírec n. D. Odjezd pelotonu je v 9.30 hod. směr Horní a Nový Studenec, Podmoklany, Hudeč na Slavíkov. Peloton, který doprovodí i žáci ZŠ a MŠ Ždírec n. D., odveze ze Ždírce n. D. do Slavíkova jako symbolickou štafetu - dárek, sousedský pozdrav - znak města z keramiky, který vyrobili žáci ZŠ a MŠ Ždírec n. D.

Soubory ke stažení:
Online katalog Tritius
QUEST NG ŽELEZNÉ HORY
VYHLÍDKA NA STARÉM VODOJEMU
Turistický portál Vysočiny
Naučná stezka Ranské polesí
Koruna Vysočiny
Multiquest Národním geoparkem Železné hory
Naše noviny

Náhodná fotografie