Kontakt

Kulturní zařízení města Ždírec n.D.
Brodská 120
582 63 Ždírec nad Doubravou

telefon: 569 694 620, 770 157 228

Cestopisná přednáška Odysea

7.2.2014

Cestopisná přednáška – Tomáš Černohous „Odysea“

Městská knihovna ve Ždírci nad Doubravou zve v pátek 7. února 2014 od 18.00 hodin na cestopisnou přednášku „Odysea“.

Přednáška se uskuteční v sále městského kina ve Ždírci n. D. Vstupné 50 Kč.

Netradiční přednáška o pozoruhodných cestách Tomáše Černohouse, které by neměly zůstat zapomenuty. Vydejte se s ním na bicyklu do Izraele a Palestiny, pěšky do posvátných míst gruzínského Kavkazu či pomocí stratosférické sondy na okraj naší planety. Odysea vás zavede do míst, ve kterých se tají dech.

Dobrodružství
Na kole úrodnými poli, svěžími lesy, vyprahlými pouštěmi, horami a proláklinami Izraele a Palestiny. Spaní pod otevřenou oblohou. Bohatá historie. Blízkovýchodní konflikt a napětí. Cesta do míst, kam se na bicyklu vydá málokdo. 

Magické místo

Gruzínský Kavkaz a úpatí hory Kazbek, na které je podle tradice uvězněn Titán Prométheus (v místní tradici zvaný Amirani), za to, že Bohům ukradl oheň a daroval jej lidstvu. Ubohý muž byl připoután ke skále, aby mu orel páral břicho a požíral jeho játra, znova a znova, den za dnem, ad infinitum. Vše jen proto, že nám dal oheň, první opravdový kousek technologie. Kromě legendy zde naleznete překrásné hory, pohostinné horaly a posvátná pravoslavná místa dotvářející nezapomenutelný genius loci.

Nadpozemská krása

Cesta na okraj naší planety pomocí věcí, které máte běžně doma? To je projekt Fénix. V březnu 2012 dosáhla stratosférická sonda občanského sdružení No:mad výšky 32 km a dovezla unikátní filmové záběry okraje naší planety a černého vesmíru, který ji obklopuje. Chcete vědět, jak jsme to udělali?

Délka přednášky Odysea je 100 minut a její součástí je také výstava předmětů souvisejících s místy, o kterých pojednává.

http://www.svetakraj.cz/p/oddysea.html

Online katalog Tritius
QUEST NG ŽELEZNÉ HORY
VYHLÍDKA NA STARÉM VODOJEMU
Turistický portál Vysočiny
Naučná stezka Ranské polesí
Koruna Vysočiny
Multiquest Národním geoparkem Železné hory
Naše noviny

Náhodná fotografie