Kontakt

Kulturní zařízení města Ždírec n.D.
Brodská 120
582 63 Ždírec nad Doubravou

telefon: 569 694 620, 770 157 228

TIBET A BARMA na křižovatce

25.6.-26.8.2013

Putovní výstava fotografií probíhá v čítárně městské knihovny ve Ždírci nad Doubravou od 25.6. do 26.8 2013

Výstavu „Tibet a Barma na křižovatce“ vytvořilo Občanské sdružení M.O.S.T. ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Člověk v tísni.

Občanské sdružení M.O.S.T. vzniklo v roce 2004 v Ostravě. Jeho cílem je podpora vzdělanosti a zlepšování životních podmínek lidí žijících v Tibetu a v indických Himálajích – tibetských uprchlíků i původních obyvatel Ladaku a Spiti. Pomáhá dětem, mnichům a mniškám v klášterních školách, nomádům a starým lidem bez rodin formou kmotrovství na dálku. Realizuje projekty na podporu tamních škol, hledá nové cesty k udržení místních řemeslných tradic. V Tibetu a Ladaku se podílí na humanitární pomoci.

Pro českou veřejnost a školy pořádají členové sdružení celoroční kulturně vzdělávací akce, nejznámější z nich je Festival ProTibet. Ve vzdělávacím projektu „Tibet a Barma“ nabízí akreditované kurzy, přednášky a workshopy. Člověk v tísni, o.p.s. vznikl v roce 1992 s cílem pomáhat v krizových oblastech a podporovat dodržování lidských práv ve světě. Za dvacet let své existence se stal jednou z největších neziskových organizací ve střední Evropě. Dnes se jeho činnost zaměřuje na čtyři základní oblasti: Humanitární pomoc a rozvojová spolupráce, Podpora lidských práv, Programy sociální integrace, Vzdělávací a informační programy.

www.protibet.org

 

Online katalog Tritius
QUEST NG ŽELEZNÉ HORY
VYHLÍDKA NA STARÉM VODOJEMU
Turistický portál Vysočiny
Naučná stezka Ranské polesí
Koruna Vysočiny
Multiquest Národním geoparkem Železné hory
Naše noviny

Náhodná fotografie