Kontakt

Kulturní zařízení města Ždírec n.D.
Brodská 120
582 63 Ždírec nad Doubravou

telefon: 569 694 620, 770 157 228

TIBET A BARMA na křižovatce

25.6.-26.8.2013

Putovní výstava fotografií probíhá v čítárně městské knihovny ve Ždírci nad Doubravou od 25.6. do 26.8 2013

Výstavu „Tibet a Barma na křižovatce“ vytvořilo Občanské sdružení M.O.S.T. ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Člověk v tísni.

Občanské sdružení M.O.S.T. vzniklo v roce 2004 v Ostravě. Jeho cílem je podpora vzdělanosti a zlepšování životních podmínek lidí žijících v Tibetu a v indických Himálajích – tibetských uprchlíků i původních obyvatel Ladaku a Spiti. Pomáhá dětem, mnichům a mniškám v klášterních školách, nomádům a starým lidem bez rodin formou kmotrovství na dálku. Realizuje projekty na podporu tamních škol, hledá nové cesty k udržení místních řemeslných tradic. V Tibetu a Ladaku se podílí na humanitární pomoci.

Pro českou veřejnost a školy pořádají členové sdružení celoroční kulturně vzdělávací akce, nejznámější z nich je Festival ProTibet. Ve vzdělávacím projektu „Tibet a Barma“ nabízí akreditované kurzy, přednášky a workshopy. Člověk v tísni, o.p.s. vznikl v roce 1992 s cílem pomáhat v krizových oblastech a podporovat dodržování lidských práv ve světě. Za dvacet let své existence se stal jednou z největších neziskových organizací ve střední Evropě. Dnes se jeho činnost zaměřuje na čtyři základní oblasti: Humanitární pomoc a rozvojová spolupráce, Podpora lidských práv, Programy sociální integrace, Vzdělávací a informační programy.

www.protibet.org

 

Online katalog Tritius
Turistický portál Vysočiny
Koruna Vysočiny
Multiquest Národním geoparkem Železné hory
Naše noviny

Náhodná fotografie

ZUŠ Chotěboř - Kristýna Krulíková, Dita Janáčková- houslové duo
ZUŠ Chotěboř - Kristýna Krulíková, Dita Janáčková- houslové duo