Kontakt

Kulturní zařízení města Ždírec n.D.
Brodská 120
582 63 Ždírec nad Doubravou

telefon: 569 694 620, 770 157 228

Výstava Vlastimil Bareš – „Sázava“

3.5.-24.6.2011

Galerie Doubravka zve na výstavu obrazů pana Vlastimila Bareše, rodáka z Radvanic u Sázavy nad Sázavou. Výstava potrvá od 3. května do 24. června 2011. Srdečně zvou pořadatelé.

 

Vlastimil BAREŠ, ročník 1949
Narodil se v Radvancích u Sázavy n/Sázavou.

Po základní škole nastoupil do učiliště Skláren Kavalier jako foukač skla. Základy malířských technik získal ve výtvarném kroužku v Sázavě, se kterým se zúčastňoval společných výstav, a to v Sázavě, Kutné Hoře a Kladně.

Preferuje krajinomalby a nejoblíbenější technika je olej a tempera. Obdivuje všechny impresionisty, nejvíce se mu líbí obrazy C. Moneta.

Po přestěhování do Kolína se věnoval vlastní tvorbě, samostatné výstavy se datují od roku 2000, a to např. v Mladé Boleslavi, Kouřimi, Kutné Hoře, Kolíně, Uhlířských Janovicích, rodných Radvancích, ale i v Úžicích, odkud pochází jeho manželka. Své krajinomalby s úspěchem vystavuje už poněkolikáté na tradičním Salonu kolínských výtvarníků.

V letošním roce vystavoval své krajinomalby v Sázavě nad Sázavou, Poděbradech, a nyní ve Ždírci nad Doubravou. Výstava je nazvána „SÁZAVA“, a zachycuje nejen malebné kouty Vysočiny, ale především krásná zákoutí řeky Sázavy, která zde na Vysočině pramení.

Online katalog Tritius
QUEST NG ŽELEZNÉ HORY
VYHLÍDKA NA STARÉM VODOJEMU
Turistický portál Vysočiny
Naučná stezka Ranské polesí
Koruna Vysočiny
Multiquest Národním geoparkem Železné hory
Naše noviny

Náhodná fotografie