Kontakt

Kulturní zařízení města Ždírec n.D.
Brodská 120
582 63 Ždírec nad Doubravou

telefon: 569 694 620, 770 157 228

Výstava Vlastimil Bareš – „Sázava“

3.5.-24.6.2011

Galerie Doubravka zve na výstavu obrazů pana Vlastimila Bareše, rodáka z Radvanic u Sázavy nad Sázavou. Výstava potrvá od 3. května do 24. června 2011. Srdečně zvou pořadatelé.

 

Vlastimil BAREŠ, ročník 1949
Narodil se v Radvancích u Sázavy n/Sázavou.

Po základní škole nastoupil do učiliště Skláren Kavalier jako foukač skla. Základy malířských technik získal ve výtvarném kroužku v Sázavě, se kterým se zúčastňoval společných výstav, a to v Sázavě, Kutné Hoře a Kladně.

Preferuje krajinomalby a nejoblíbenější technika je olej a tempera. Obdivuje všechny impresionisty, nejvíce se mu líbí obrazy C. Moneta.

Po přestěhování do Kolína se věnoval vlastní tvorbě, samostatné výstavy se datují od roku 2000, a to např. v Mladé Boleslavi, Kouřimi, Kutné Hoře, Kolíně, Uhlířských Janovicích, rodných Radvancích, ale i v Úžicích, odkud pochází jeho manželka. Své krajinomalby s úspěchem vystavuje už poněkolikáté na tradičním Salonu kolínských výtvarníků.

V letošním roce vystavoval své krajinomalby v Sázavě nad Sázavou, Poděbradech, a nyní ve Ždírci nad Doubravou. Výstava je nazvána „SÁZAVA“, a zachycuje nejen malebné kouty Vysočiny, ale především krásná zákoutí řeky Sázavy, která zde na Vysočině pramení.

Online katalog Tritius
Turistický portál Vysočiny
Koruna Vysočiny
Naše noviny

Náhodná fotografie