Kontakt

Kulturní zařízení města Ždírec n.D.
Brodská 120
582 63 Ždírec nad Doubravou

telefon: 569 694 620, 770 157 228

Výstava obrazů

8.11.-31.12.2011

pořádá: Galerie Doubravka

od 8. listopadu 2011 do 31. prosince 2011

Ždírecká galerie Doubravka nabídne obdivovatelům výtvarného umění další neopakovatelný zážitek. Od 8. listopadu až do konce roku zde bude vystavovat svá díla malíř a výtvarník, ale i velký sběratel starých reprodukcí, Jaroslav Bártl ( 1965 ), rodák z Meziklas u Světlé nad Sázavou.
      Už od svých patnácti let se věnuje převážně krajinomalbě, je milovníkem Českomoravské vysočiny a jejím velkým obdivovatelem. Po několika neúspěšných pokusech o přijetí na pražskou Akademii výtvarných umění v osmdesátých letech nerezignoval a vytvořil si svůj, zcela nenapodobitelný a velice osobitý styl projevu. Z jeho pláten dýchá klid a pohoda, barevná sladění jsou velice netypická až nečekaná.Široké tahy štětcem, práce špachtlí, hrubé, někdy až ostré podklady pro malování, to vše dodává jeho obrazům zcela neopakovatelný charakter. Jeho oleje zdobí soukromé sbírky jak u nás, tak i v zahraničí, jsou nedílnou součástí mnoha českých galerií....
      Výstava je prodejní a je koncipována do dvou tématických celků : obrazy a staré reprodukce. Udělejte si chvilku v dnešním uspěchaném světě a potěšte se obrazy Jaroslava Bártla - malíře Vysočiny.

Srdečně Vás zveme !

 
 Online katalog Tritius
QUEST NG ŽELEZNÉ HORY
VYHLÍDKA NA STARÉM VODOJEMU
Turistický portál Vysočiny
Naučná stezka Ranské polesí
Koruna Vysočiny
Multiquest Národním geoparkem Železné hory
Naše noviny

Náhodná fotografie