Kontakt

Kulturní zařízení města Ždírec n.D.
Brodská 120
582 63 Ždírec nad Doubravou

telefon: 569 694 620, 770 157 228

Co je RSS a jak ho používat

E-mailové newslettery

Zcela jistě máte své oblíbené weby na které se vracíte a sledujete na nich nové informace. Aby se náštěvníci dozvěděli o novinkách na svém oblíbeném webu a nemuseli ho opakovaně navštěvovat a zkoušet jestli je na něm něco novém, vznikly e-mailové newslettery. Vznikly před lety, ale svůj význam mají stále. Zadáním své e-mailové adresy si newsletter objednáte a web Vás automaticky rozesílanými newslettery informuje o novinkách.

Pro využití e-mailového newsletteru nepotřebujete nic jiného než mít funkční e-mailovou schránku.

RSS

O několik let později vznikla další možnost sledování novinek na webu - RSS feedy. RSS feed je stránka na webu, která poskytuje ve standardizovaném XML formátu informaci o novinkách.

Pro využití RSS potřebujete buď webovou čtečku nebo nainstalovaný program RSS čtečky. Příkladem asi nejlepší webové čtečky je http://www.google.com/reader/. Programů RSS čteček existuje spousta, mnoho jich najdete ke stažení na adrese http://www.slunecnice.cz/internet-a-komunikace/rss-ctecky/. Výhodu webové čtečky oceníte nejvíce v případě, kdy přecházíte mezi více počítači - po přihlášení ke své čtečce máte vždy svá data. Do RSS čtečky si přidáte všechny své oblíbené weby a vždy v ní najdete novinky ze svých oblíbených webů.

Adresa RSS feedu našeho webu je https://www.kzm-zdirec.cz/feed.rss.

Online katalog Tritius
QUEST NG ŽELEZNÉ HORY
VYHLÍDKA NA STARÉM VODOJEMU
Turistický portál Vysočiny
Naučná stezka Ranské polesí
Koruna Vysočiny
Multiquest Národním geoparkem Železné hory
Naše noviny

Náhodná fotografie