Kontakt

Kulturní zařízení města Ždírec n.D.
Brodská 120
582 63 Ždírec nad Doubravou

telefon: 569 694 620

PAPU PAPUA - cestopisná přednáška

7.2.2017

Kulturní zařízení města Ždírec nad Doubravou zve na cestopisnou přednášku TOMÁŠE KUBEŠE -  PAPU PAPUA,

která se bude konat 7. února 2017 od 18.00 hodin

v ZASEDACÍ MÍSTNOSTI Městského úřadu ve Ždírci nad Doubravou

Vstupné 50 Kč

Stdečně zveme!

Klip můžete sdílet zde: https://www.youtube.com/watch?v=jOrBWENVL5Y&feature=youtu.be

Krátké představení:

 PAPU PAPUA - za lidojedy. Dobrodružná cesta do doby kamenné za posledními lidojedy a obyvateli divoké Papuy Nové Guiney, která má přinést odpověď na jednoduchou otázku: Praktikují různé kmeny Papuy ještě kanibalismus? Během neskutečné cesty navštívíme pralesy, přebrodíme spoustu divokých řek, poznáme stromové lidi i hrůzostrašné bojovníky kmene Huli a další. Východní i západní Papua v jednom. Sopky, korálové moře, nepřístupná místa, lidé z doby kamenné, to všechno je neuvěřitelné dobrodružství bez civilizace.

 Autor:

Tomáš Kubeš (1972) fotograf, novinář a cestovatel. Fotografii se věnuje vášnivě již od dětství stejně jako cestování a poznávání odlišných kultur. Několik let prožil putováním po Africe poznáváním tohoto svého zamilovaného kontinentu. Procestoval také Asii stopem například během půlroční cesty z Vladivostoku do Prahy, nebo při dalších výpravách do Indie, Nepálu... V současnosti fotografuje reportáže pro mnoho časopisů, navštívil více jak 120 zemí světa. Vedle reportážní fotografie se věnuje také portrétu, architektuře, reklamě a humanitární fotografii například pro organizaci Člověk v Tísni. Jeho snímky a články můžete najít v Česku v mnoha časopisech, například Koktejl, Lidé a Země, včetně zahraničních médií. Mezi nejznámější cesty patří "Srdce Afriky" – hledání pygmejů ve Střední Africe, splutí řeky Kongo,  putování s Karavanou velbloudů za solí do Danakhilské pouště v Etiopii, nebo cesta do Jižního Súdánu během probíhající občanské války, přechod hor mezi Senegalem a Guineou, cesta do bývalého Somálska (Somalilandu), návštěva tajemného souostroví Bijágos, a také další výpravy na pomezí Súdánu a Etiopie, kde se ocitl také v zajetí, odkud musel prchnout. V současnosti kromě oblíbené Afriky objevuje také Sibiř.

 ASIE kontinent v jednom pro žáky od 3. do 5. třídy. Ukázat Asii není jednoduché, ale příběhy několika typických zemí nám představí fascinující kontinent. V Kyrgystánu nás čeká pozvání do jurty, v Číně zaujme megapole Peking, na Filipínách budeme pozorovat Nártouny, v Indonésii zavítáme za lidojedy, v Barmě se staneme mnichy, v Thajsku na sloním festivalu, a v Turecku za tančícími derviši.

 

 
 
 

 

QUEST NG ŽELEZNÉ HORY
Poznejte zelené srdce Česka
VYHLÍDKA NA STARÉM VODOJEMU
Turistický portál Vysočiny
Naše noviny

Náhodná fotografie


Novinky e-mailem